System Pentaflex® - nowa broszura

21.02.2017

Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA w Poznaniu to kilkuset wystawców z całego świata oraz kilkadziesiąt tysięcy zwiedzających je osób. W tym roku firmy Jordahl & Pfeifer oraz Penetron zaprezentowały wspólnie swoje najlepsze rozwiązania systemowe stosowane w technologii uszczelnień konstrukcji żelbetowych pod hasłem „BIAŁA WANNA PLUS”. W celu przybliżenia Klientom naszego systemu uszczelnień Pentaflex® przygotowaliśmy nową broszurę.

Technologia „białej wanny”, bazująca na wykorzystaniu nieprzepuszczającego wody betonu oraz skutecznego systemu uszczelnień przerw roboczych i dylatacji, to dziś jedno z najbardziej ekonomicznych rozwiązań w hydroizolacjach konstrukcji żelbetowych. Dlatego podczas tegorocznej BUDMY nie mogło zabraknąć prezentacji kompletnego Systemu Pentaflex®.

Pentaflex® to pierwszy na rynku system uszczelnień z Europejską Aprobatą Techniczną i certyfikatem CE. Jego elementy powleczone są specjalnym środkiem termoplastycznym na bazie bitumów elastomerowych (odporny na warunki atmosferyczne, starzenie się oraz cały szereg substancji chemicznych), który aktywizuje się w świeżym betonie i wiąże w sposób trwały z masą betonową. W ten sposób tworzy się styk nieprzepuszczalny dla cieczy. Zabetonowanie listew uszczelniających Pentaflex® KB 167 na minimalną głębokość 3 cm gwarantuje szczelność 50 m słupa wody.

Pentaflex.JPG

„Szczelne konstrukcje betonowe – Pentaflex® – kompletny system uszczelnień przerw technologicznych” to nowa broszura prezentująca nasz produkt. Zawiera informacje o dostępnych wariantach i możliwościach jego zastosowania.

Szczegółowych informacji na temat systemu Pentaflex® oraz technologii „BIAŁEJ WANNY PLUS” udzielą również pracownicy naszej firmy.   

Pentaflex_ulotka2.jpg